Jaki rower wybrać?

wybór odpowiedniego roweru

Nie ma osoby, która nie postawiłaby nigdy sobie tego filozoficznego pytania przed zakupem nowego jednośladu. Jest to sprawa dosyć skomplikowana, lecz nie tak bardzo jak się wydaje.


Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad swoim stylem jazdy. Przykładowo czy lubimy długie wycieczki po ścieżkach rowerowych, czy też czasami czujemy potrzebę zjechania z trasy.

Dla zdecydowanych i tradycjonalistów ;) lubiących jazdę po ścieżkach rowerowych jak i bezdrożach polecamy rowery górskie. Frajda jaką sprawia dobrze dopasowany i wyregulowany rower na zajazdach czy podjazdach w terenie jest nie do opisania. Równie dobrze można się cieszyć z “połykania” kilometrów po drogach publicznych.

A co jeżeli szukasz roweru miejskiego?
To bardzo dobry wybór jeżeli będziesz głównie poruszać się po mieście. W ostatnich latach rowery miejskie przeszły prawdziwy renesans, zachwycają wyglądem jak i ergonomią.

Świetnym wyborem są również rowery turystyczne, łączące w sobie cechy rowerów miejskich i górskich. Znajdziemy w nich wszechstronne zastosowanie, wygodę podczas nazwy oraz wspaniały design.

Nie można też pominąć rowerów szosowych, które nie są przeznaczone tylko dla profesjonalistów. Mogą one stać się doskonałym narzędziem do długich wypraw.

Przed zakupem jednośladu należy pamiętać, że rower rowerowi nie równy - jest to zakup na lata. Trzeba skupić się na osprzęcie, technologii wykonania oraz odpowiednim dobraniu modelu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego sklepu Margo Rowery w Kielcach. Podzielimy się fachową opinią oraz wybierzemy najlepsze rozwiązanie.